:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
شنبه، ۱ آبان ۱۴۰۰
:: English Section
P یادداشت
یک پرسش: تاثير تكنولوژي بر معماري موزه هنرچیست؟

در عصر جديد، با وجودي كه هنرمندان پذيراي رسانه جديد (ديجيتالي) هستند، معماران و متصديان موزه بدنبال يافتن بهترين روش براي نمايش هنر مجازي در دنياي كالبدي هستند.موزه ها مكاني براي نگهداري ميراث، فرهنگ و اجتماع گذشته، آثار هنرمندان و مخترعان، و هر آنچه به يادگار خواهد ماند، هستند. در اقصي نقاط جهان موزه ها مكاني فراموش شده يا ساكت نبوده و در برنامه هاي تفريحي، اردويي، تحقيقاتي و غيره فعاليت مي كنند. بعنوان مثال، با كرايه دادن موزه به مردم، ارگانها و مشاغل آزاد براي برگزاري مراسم ها و برنامه ها, موزه ها در متن شهر و زندگي مردم حضور دارند.
در عصر جديد، با وجودي كه هنرمندان پذيراي رسانه جديد (ديجيتالي) هستند، معماران و متصديان موزه بدنبال يافتن بهترين روش براي نمايش هنر مجازي در دنياي كالبدي هستند. جاي سوال است كه آيا با وجود موزه هاي on-line و موزه هاي مجازي در عصر حاضر، باز هم كاخهاي موزه همچنان برپا خواهند ماند؟ و آيا نبايد تفاوتي ميان معماري موزه اشياباستاني، موزه علوم، و موزه رسانه جديد از لحاظ فرم و ساختار وجود داشته باشد؟و چگونه ميتوان تكنولوژي ديجيتالي را با مصالحي همچون سنگ و آجر به نمايش گذارد؟
اگرچه موزه مكاني براي گذران اوقات بوده و تابحال نيز با سازه هاي نمادين، رستورانها، مغازه ها و ديگر فضاها در قالب فضاهاي كالبدي به جلب توجه و فراهم سازي اين مهم پرداخته است ولي اينکه, در عصر رسانه ديجيتال، معماري و هنر چگونه دوام خواهند يافت و چگونه به حس جستجوي ناشناخته ها و علاقه به تجربه غيرمعمول4 مراجعه كنندگان به فضا (بخصوص فضاي موزه) پاسخ خواهند داد، نيازمند شناختي دقيق و هوشمندانه از کيفيت فضاي موجود و پاسخ به خواسته هاي بصري و اغناي اذهان کاوشگران است.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری